Suurim Matusekeskkond - 1000 Teenusepakkujat

Hauakivi valik. Hauakivi tellimine. Hauakivi hind.

by matusest.ee

Üks vajalik valdkond matuse korraldamisel on sobiva hauakivi valik, tellimine ja hind. Tänapäeval on võimalik valida sobiv hauakivi, hauaplaat ja hauapiirded mitmete teenusepakkujate laiast ja kasvavast tootevalikust.

Hauakivi valik, tellimine ja hind

Hauakujunduse eelistused ja valikud on väga individuaalsed. Siinkohal on esile toodud hauakivi valiku oluliseimad punktid, mis vajavad kaalumist:


Hauakivi vorm
* Millised olid lahkunu ja tema lähedaste soovid ?
* Milline on sobivus kalmistu stiiliga ?
* Kestvus meie kliimas ?
* Kas standardlahendus või eritellimus ?
* Hauakivi, hauasammas või skupltuur ?


Hauakivi materjalidest on enim levinud:
* Graniit
* Marmor
* Soo – ja maakivi
Kindlasti tuleb uurida hauakivi pakkujatelt kasutatava materjali kvaliteedi ja sobiva päitolumaa kohta, mis on eeltingimus tagamaks hauakivi pikaajaline säilivus meie kliimas.


Hauakivi viimistlus
* Valikus reeglina erinevad pinna- ja servatöötlused.


Hauakivi tekst ja kujundus
* Teksti valik, font, paigutus ja töötlus.


Transport ja paigaldus
Reeglina pakub hauakivi valmistaja ka hauakivi transporti ja paigaldust, sageli koos lisateenustega – näiteks rajab hauapiirded ning pakub terviklikku kalmukujundust.


Ajutine hauaplaat
Juhul kui tellitud hauakivi valmimine võtab rohkem aega, on võimalik matuse ajal paigaldada ka ajutine hauaplaat, seda nii kivist kui ka kunstmaterjalist.


Hauakivi hind
Hauakivi hind sõltub otseselt kõikidest eelnevatest valikutest ning võib ulatuda tuhandete eurodeni.
Olles kõik eelnevad valikud läbi mõelnud, on seetõttu mõistlik võrrelda erinevate teenusepakkujate pakkumisi nii pakutava terviklahenduse kui hinnakujunduse poolest.


Hauakivi hooldamine
Selleks, et hauakivi ja hauapiirded püsiksid meie ilmastikutingimustes aastaid väärika ja kaunina, on kindlasti vajalik korrektne ja regulaarne hauakivi hooldus. Vajalikud hooldusnõuanded on soovitatav hankida koheselt hauakivi valmistajalt, sest hoolduse vahendid ja meetodid sõltuvad otseselt valitud hauakivi materjalist.

Samm-sammulise juhendi matuse korraldamiseks leiate SIIT.  Otsingut saate täpsustada valides avalehe menüüst maakonna või sisestades täpsema asukoha.

Avatar

matusest.ee