Suurim Matusekeskkond - 1000 Teenusepakkujat

Matuselilled

by matusest.ee

Pärjad ja kimbud

Matuselilledeks on pärjad ja kimbud. Matuselilled on viimase austuse, armastuse või lugupidamise avaldus lahkunule.

Matuselilled Matusepärg Leinakimp

Valitud lilledesse on kätketud kõik head mälestused ja soovid kaasapanduna igavikuteele. Lillede ja pärgade valik on meist igaühe enda südame häälest lähtuv. Oluline on silmas pidada, et meie põhjamaise traditsiooni kohaselt ei ole siiski väga tavapärased liiga toretsevad, kirjud ning suured kimbud ja pärjad. Ka veidi tagasihoidlikuma suuruse ning värvivalikuga saab väljendada niipaljutki.

Matuselillede ehk siis kas leinapärja või leinakimbu tellimisel tuleks seda teha aegsasti. Niipea kui matusekuupäev on teada tasuks sobiv pakkuja välja valida ning tellimus sisse anda. Eriti kui matused toimuvad nädalavahetusel, siis peab arvestama, et samas piirkonnas toimub teisigi matuseid ning lillepoed võivad olla juba leinakimpude ja leinapärgade (ja mitte ainult) tellimuste all ametis.

Kirikliku matuse puhul on omaste roll anda altari kaunistamiseks lõikelilledest kimbud. Kujunenud tava järgselt tuhastamismatusele sobivad vaid lõikelilled, samas ei ole see rangelt välja kujunenud reegel. Seega tasub rangelt arvestada ka omaste poolt antud instruktsioonide ning soovidega.

Pärgade või leinakimpude juurde lisatakse kas musti, valgeid ja ka trikolooris leinalinte, millele on selgelt loetavalt kirjutatud lahkunu mälestaja nimi ning tema mõtteavaldus.

Matusepärgi, matusekimpe ei viida siis kui see oli lahkunu või on tema omaste soov. Tavaks on see, et töö juures ei ole sobilik kaastundeks lilli kinkida.

Samm-sammulise juhendi matuse korraldamiseks leiate SIIT.  Otsingut saate täpsustada valides avalehe menüüst maakonna või sisestades täpsema asukoha.

Avatar

matusest.ee