Suurim Matusekeskkond - 1000 Teenusepakkujat

Surmakuulutused

by matusest.ee

TASUTA SURMAKUULUTUSE  SAATMINE SIIT

Matuse korraldamise üheks osaks on surmakuulutus ehk leinakuulutus, millega teavitatakse lähedase kaotusest ning matuse korraldamisest oma sugulasi, tuttavaid, sõpru või laiemat avalikkust.

SURMAKUULUTUS AJALEHTE VÕI PRIVAATNE LEINAKUULUTUS

Surmakuulutuse saatmise valik sõltub otseselt omaste ja lahkunu soovidest ehk kas surmakuulutuse eesmärgiks on teavitada vaid kõige lähedasemaid või ka laiemat avalikkust.

Surmakuulutus meedias avaldatakse ajalehe matusekuulutuste rubriigis ning leinakuulutust saab aidata  koostada ja edastada ajalehte ka matusebüroo.

SURMAKUULUTUSE TEKST

Traditsioonilises surmakuulutuses on reeglina

  • Lahkunu nimi ja perekonnanimi
  • Sünni-  ja surmaaeg
  • Leinasalm / leinaluuletus / mälestusluuletus
  • Pühendus
  • Matuse ehk ärasaatmise toimumise aeg ja koht (kas näiteks matusebüroo, krematoorium, leinamaja, kalmistu)
  • Muu oluline info, näiteks: soovitus matuselillede (leinakimp, kaastundekimp) toomise osas;  kus toimub peielaud

Surmakuulutus on soovitatav saata esimesel võimalusel siis, kui planeeritava matuse toimumise koht ja aeg on matusebüroo, krematooriumi, leinamaja, kalmistu poolt kinnitatud.

JÄRELEHÜÜD

Järelehüüd on lähedaste poolt algatatud tasuta meediakajastus inimese kohta, kes on äsja surnud ja tavaliselt kogukonnas või ühiskonnas laiemalt märkimisväärset rolli mänginud.  Reeglina on meediaväljaanded tänulikud eluloolise lisainfo eest kadunukese kohta.

Järelhüüde avaldamine sõltub meediaväljaannetest, ent selle organiseerimisel on soovitav küsida nõu matusebüroolt. Järelhüüde sisu on abiks ka matusekõnelejale matusekõne esitamiseks matustel.

KAASTUNDEAVALDUS

Surmakuulutuse ehk surmateate saamisel või ajalehest lugemisel on heaks tavaks kaastunde avaldamine lahkunu omastele kas  personaalse kõne teel, mille toetajateks  võivad olla ka kas kaastunde sõnum, kaastundekaart, leinakaart, kaastundekimp.

Reeglina võib matusel osaleda igaüks, kes surmakuulutust näeb – välja arvatud juhul, kui surmakuulutuses seisab, et ärasaatmine pole avalik.  Isiklik ja vahetu kaastunde avaldamine omastele surma puhul aitab lahkunu lähedasi leinaga toimetulekul.

Surmakuulutuse saab lihtsalt ja tasuta saata SIIT

Samm-sammulise juhendi matuse korraldamiseks leiate SIIT.  Otsingut saate täpsustada valides avalehe menüüst maakonna või sisestades täpsema asukoha.

Avatar

matusest.ee